Kongres EASTLOG 2023 – automatyzacja w branży logistycznej

W dzisiejszych czasach rozwój technologii i zmieniające się trendy rynkowe mają ogromny wpływ na branżę logistyczną. Aby dotrzymać kroku tym dynamicznym zmianom, profesjonaliści z całego świata spotykają się na konferencjach i kongresach, aby dzielić się wiedzą i omawiać najnowsze innowacje w dziedzinie logistyki. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego rodzaju jest kongres EASTLOG, który gromadzi ekspertów z całej Europy.

Naszą firmę, razem z czeskim oddziałem, na tegorocznym kongresie EASTLOG reprezentowali Monika Serafin i Michael Treml. Przekonywali, że automatyzacja i RPA to niewątpliwie przyszłość logistyki.

EASTLOG to coroczne wydarzenie, które odbywa się od 2008 roku i jest organizowane przez czołową firmę specjalizującą się w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Kongres ma na celu zgromadzenie liderów i ekspertów z różnych dziedzin logistyki. Główne cele to dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i najlepszymi praktykami. Jest to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, rozwinięcia biznesu oraz zrozumienia najnowszych trendów i innowacji w branży.

Kongres EASTLOG oferuje bogaty program, który obejmuje prezentacje, panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystąpienia inspirujących mówców. Tematyka konferencji w tym roku to LOGISTIC UNLIMITED – co świadczy o tym, że musimy patrzeć na tę branże szerzej, niż dotychczas, aby działać bez ograniczeń. Wśród omawianych zagadnień znajdowały się m.in. digitalizacja i automatyzacja, inteligentne magazyny, analiza danych i wiele innych. Właśnie z tego względu nie mogło nas tam zabraknąć!

Jednym z kluczowych tematów konferencji było wykorzystanie robotów i automatyzacji w logistyce. Roboty mogą być wykorzystywane do wykonywania różnych zadań w magazynach, takich jak kompletowanie i pakowanie zamówień, załadunek i rozładunek ciężarówek oraz sortowanie produktów. Automatyzacja może pomóc poprawić wydajność i obniżyć koszty w magazynach.

Innym kluczowym tematem konferencji było znaczenie analizy danych w logistyce. Analityka danych może być wykorzystywana do poprawy wydajności, redukcji kosztów i podejmowania lepszych decyzji. Na przykład analiza danych może być wykorzystywana do identyfikacji trendów w popycie, optymalizacji poziomów zapasów i bardziej efektywnego kierowania pojazami. Takie zadania to idealny proces dla ROBOTA, dlatego chętnie braliśmy udział w dyskusjach – jak robotyzacja może przyczynić się do efektywnej analizy danych.

Ciekawym pomysłem były sesje BizLog – 10-minutowe sesje „speed-dating” organizowane dla klienta i dostawcy. Takie krótkie spotkania pozwalają dwóm osobom spotkać się na neutralnym gruncie i szybko ustalić, czy sensowne jest rozwijanie głębszych relacji biznesowych. . Sesje speed-dating to możliwość spotkania i poznania dużej liczby osób w krótkim czasie..  Może to pomóc w znalezieniu  potencjalnych partnerów, którzy dobrze pasują do naszych potrzeb, a takżepoznaniu nowych produktów i usług, oraz zgłębieniu wiedzy o nowe rozwiązania

EASTLOG Kongres jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla branży logistycznej, umożliwiającym wymianę wiedzy, nawiązywanie kontaktów i zapoznanie się z najnowszymi innowacjami. Uczestnictwo w kongresie zapewnia nie tylko dostęp do cennych informacji i ekspertów, ale także otwiera drzwi do nowych możliwości biznesowych. Dzięki EASTLOG profesjonaliści z branży logistycznej mają okazję być na bieżąco z najnowszymi trendami i przyczyniać się do rozwoju przyszłościowej i innowacyjnej logistyki.

Autorka: Joanna Sioła – Customer Experience Specialist