Dzisiaj chciałbym zaprezentować jak w XXI wieku potrafimy „przybić wirtualną pieczątkę”. Początki pieczętowania sięgają aż czasów starożytnych. W starożytnej Grecji i Rzymie używano ich do zabezpieczania korespondencji i zaświadczania autentyczności testamentu. Na przestrzeni wieków funkcja jak i sama metoda używania stempla ewoluowała. I tak jak brzmi tytuł jednego z moich ulubionych filmów „Diamenty są wieczne” to parafrazując powiem Wam, że stemple też takie są.
Chciałbym Wam wspólnie z Kamilem opowiedzieć o jednym z naszych gotowych narzędzi jakim jest STAMPER, które pomagają naszym Klientom:
Okiem Eksperta:
Pliki o rozszerzeniu PDF zdominowały świat informatyczny i każdy kto ma choć minimalny kontakt z komputerem na pewno się na nie natknął. PDF-y dzięki swoim zaletom stały się dominującym formatem plików, w których publikujemy informacje tekstowe i graficzne szerszemu gronu odbiorców. Pliki te są również nierozłącznym elementem wielu procesów firmowych i korporacyjnych, w których publikowane są dokumenty, cenniki, broszury i wiele innych.
Brak łatwej możliwości edycji, która jest immanentną cechą PDF-ów, z jednej strony jest dużą zaletą dzięki której pliki te zachowują swój zdefiniowany układ niezależnie od aplikacji w której go otwieramy, ale bywa również wadą, w momencie gdy np. chcemy treści zawierające się w PDFie szybko edytować albo opisać. Najbardziej popularne aplikacje do przeglądania tego typu plików, nie oferują takich funkcji wcale, bądź oferują je w bardzo ograniczonym zakresie.
Na szczęście Adobe Systems już w 1996 roku stworzył rozwiązanie, które chociaż częściowo odpowiada na nasze potrzeby. Pliki o rozszerzeniu FDF będące zwykłymi plikami tekstowymi, można zaimportować do PDF, tworząc w nim dodatkową warstwę łatwo edytowalnych obiektów.
W XELTO DIGITAL poszliśmy krok dalej i przygotowaliśmy rozwiązanie łączące robotykę i możliwości jaki daje nam format FDF. Stworzyliśmy produkt o nazwie STAMPER. Jest to narzędzie służące do pieczętowania PDF-ów, który może działać niezależnie, bądź też może być wpięty w większy proces, w trakcie którego chcielibyśmy, aby procesowane PDF-y były w odpowiedni sposób oznaczone. Pieczątki tworzone przez STAMPERA charakteryzują się dużą elastycznością. Poza treścią możemy dowolnie edytować takie atrybuty jak współrzędne na dokumencie, rozmiar tekstu, czcionka, kolor, obramowanie, tło, orientacja i wiele innych.
Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz nanieść dodatkowe informacje przed wydrukowaniem faktury, bądź też oznaczyć przeprocesowane dokumenty stosowną adnotacją. Wykorzystanie STAMPERA w trakcie automatyzowania procesów biurowych, otwiera przed Tobą wiele możliwości i sprawia, że pliki PDF w końcu mogą być w czytelny sposób oznaczone.